תפריט

הסרת שטיחים מקיר לקיר

אם גם אתה הבנת ששטיח מקיר לקיר זהו דבר אשר יצא מגבולות תחום עיצוב הבית, אתה וודאי מבין שאם מצוי אחד כזה בביתך, הגיע הזמן להסיר אותו. ישנם לא מעט אנשים אשר חושבים כי הסרת שטיחים מקיר לקיר זוהי פעולה פשוטה הגובלת בקריעת השטיח מעל המרצפות עליהן הוא מודבק. אולם, חשוב לדעת שבהעדר הידע המקצועי והציוד הרלוונטי לצורך ביצוע פעולת הסרת השטיח, ייתכן מאוד שתגרום נזק למרצפות המצויות תחת השטיח ותאלץ בסופו של דבר להשקיע באופן כפול מבחינה כספית, הן על הסרת השטיח והן על תיקון כל הפגמים שנגרמו בגין עבודה לא מקצועית של הסרת שטיח מעין זה.

מדוע חשוב לבחור באנשי מקצוע לצורך הסרת שטיים מקיר לקיר

על אף שתוכלו למצוא ברחבי האינטרנט שלל עצות להסרת שטיחים מקיר לקיר באופן עצמאי, חשוב שתדעו ששטיח המודבק באופן מקצועי מקיר לקיר, הוא שטיח אשר לא קל להסיר אותו. שטיח אשר מודבק בצורה איכותית ואשר קיים על הרצפות כבר לא מעט זמן, הוא שטיח אשר הדבק המפריד בין השטיח למרצפות חודר בצורה עמוקה אל הרצפות. כמובן שמכיוון שהלכו, דרכו ועמדו לא מעט על השטיח, הדבק חדר עמוק יותר לרצפות, דבר אשר יקשה הן על הסרת השטיח והן על ניקוי הדבק מהמרצפות. כאשר תנסו להסיר באופן עצמאי שטיח שהודבק בצורה מקצועית, ייתכן שתצליחו להסיר את השכבה החיצונית של השטיח בלבד ותיוותר השכבה המפרידה בין הרצפות לשטיח ובמידה ותנסו להסיר באופן עצמאי שטיח אשר הודבק בצורה לא מקצועית, התוצאה עלולה להיות חמורה אף יותר ולגבול בשאריות שטיח מודבקות ללא יכולת להסיר אותן.

אז מה כדאי לעשות?

ראשית כל, לא לנסות להסיר שטיח מקיר לקיר באופן עצמאי. שנית, יש לבחור באנשי מקצוע איכותיים, מקצועיים ומנוסים בתחום הסרת שטיחים מקיר לקיר. באמצעות ציוד משוכלל וידע מקצועי, יסירו אנשי המקצוע את השטיח מקיר לקיר המצוי בביתך, יסירו את הדבק  המפריד בין המרצפות לשטיח בעזרת מכונת פוליש או חומצות שונות שמטרתן להמיס את הדבק ויחזירו למרצפות את המראה הטוב שלהם על ידי ביצוע פעולת פוליש שתסיר את השכבה החיצונית שהייתה מצויה תחת השטיח, ביצוע וקס, הברקה קריסטלית ועוד.